صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > اخبار اقتصادی 


تأکید رهبری بر عنوان اقتصاد مقاومتی برای دومین سال پیاپی؛
از کم کاری ها در مقاوم سازی اقتصاد تا ضرورت توجه بیشتر
سال 95 به پایان رسید؛ سالی که از سوی رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده بود؛ سالی که در آن قرار بود اقتصاد ایران از جنبه درون زایی و برون گرایی تقویت شود. قرار گرفتن کلیدواژه اقتصاد مقاومتی در نامگذاری سال جدید از سوی رهبری، می تواند هم به دلیل کافی نبودن اقدامات انجام شده در سال های اخیر و هم به دلیل توصیه به توجه هر چه بیشتر به این مسأله باشد.
 ٢٠:٤٢ - 1396/01/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
درخواست اتحادیه اروپا از برزیل برای تعلیق داوطلبانه صادرات گوشت
اتحادیه اروپا از برزیل خواسته است تا ارسال تمامی محموله های گوشت خود را به اعضاء این اتحادیه به طور داوطلبانه به حالت تعلیق در بیاورد تا از ایجاد ممنوعیت واردات گوشت از این کشور که رفع آن در آینده زمان خواهد برد اجتناب کند. روز پنجشنبه دیپلمات های اتحادیه اروپا در برازیلا به رویترز گفتند که دولت برزیل تاکنون با این درخواست موافقت نکرده است.
 ٢٠:٠٩ - 1396/01/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
تحقق اقتصاد مقاومتی و مبارزه با قاچاق/ نیازمند افزایش زیرساخت های گمرکی
تهران- ایرنا- گرچه بر پایه گزارش بانک جهانی رتبه ایران در شاخص لجستیک گمرک، با بهبود 18 پله‌ای از 114 در سال 2014 به 96 در سال 2016 ارتقا یافت اما تاکید رهبر معظم انقلاب بر برخورد با قاچاق از مبادی رسمی، افزایش بیشتر زیرساخت های گمرکی را برای تحقق اقتصاد مقاومتی گوشزد می کند.
 ١٤:٥٢ - 1396/01/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
آغاز برداشت نفت از بزرگ ترین میدان گازی دنیا و برابری تولید گاز ایران و قطر
تهران- ایرنا- کارنامه دولت یازدهم در پارس جنوبی در سالی که گذشت، پربار بود؛ به گونه ای که میزان تولید گاز ایران و قطر در این میدان عظیم گازی پس از سال های طولانی، برابر و برای نخستین بار تولید نفت از این میدان آغاز شد.
 ١٤:٤٧ - 1396/01/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
پتروشیمی کردستان با حضور رئیس جمهوری افتتاح شد
سنندج - ایرنا- کارخانه پتروشیمی کردستان با 14 هزار و 140 میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و ارزی روز شنبه با حضور رئیس جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد.
 ١٤:٣٢ - 1396/01/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
نماینده مجلس
نماینده مجلس: مشکل اقتصاد کشور با حمایت از تولید رفع می شود
زنجان - ایرنا - نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل اقتصاد و اشتغال کشور از مسیر حمایت از تولید مرتفع می شود و این موضوع باید مد نظر همه مدیران اجرایی قرار گیرد.
 ١٤:٢٢ - 1396/01/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
سومین هواپیمای ایرباس ،تولوز فرانسه را به مقصد تهران ترک کرد
تهران- ایرنا - سومین هواپیمای ایرباس 330 سری 200 ، ساعت 8 و 43 دقیقه به وقت محلی و ساعت 12 و 18 دقیقه به وقت تهران، تولوز فرانسه را با شماره پرواز همای 700 به مقصد مهرآباد تهران ترک کرد.
 ١٤:٢٠ - 1396/01/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
بزرگ ترین کشتی های کانیتنربرجهان مجاز به پهلوگیری در بندرچابهار هستند
تهران - ایرنا - مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با وجود اسکله های عمیق 16.5 متری در بندرچابهار، بزرگ ترین کشتی های کانتینربر جهان مجاز به پهلوگیری در بندرشهید بهشتی چابهار هستند.
 ١٣:٥٤ - 1396/01/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
جهانگیری: بهبود فضای کسب از اولویتها است/ اقتصاد ایران مقاومتر شده است
مشهد- ایرنا- معاون اول رئیس جمهوری گفت: یکی از مسئولیتهای اصلی دولت بهبود فضای کسب و کار است که باید همه دستگاهها بر آن تمرکز کنند و به این منظور نظام تشویق و تنبیه برای عملکرد دستگاهها پیاده شود.
 ١٩:٥١ - 1396/01/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
نهایی شدن برنامه امسال اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت تا چهاردهم فروردین
تهران- ایرنا- معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: برنامه های امسال این وزارتخانه برای تحقق دستورات رهبر معظم انقلاب در سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» تا 10 روز دیگر نهایی و به بخش های مختلف ابلاغ می شود.
 ١٩:٤٨ - 1396/01/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
پوتین دستور امضای پروتکل تغییرات همکاری حقوقی با ایران را داد
مسکو - ایرنا - ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه دستور انجام تغییرات در قرارداد کمک های متقابل حقوقی در پرونده های مدنی و کیفری با ایران و و امضای پروتکل در این زمینه را صادر کرد.
 ١٩:٤٥ - 1396/01/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
کاهش شکاف درآمدی و بهبود ضریب جینی در دولت یازدهم
تهران- ایرنا- «ضریب جینی» به عنوان یکی از شاخص های مهم اندازه گیری نابرابری توزیع درآمد بر اساس آمارهای رسمی، در دولت یازدهم بهبود یافته و به عبارت دیگر از شکاف درآمدی بین فقر و غنی درکشور کاسته شده است.
 ١٩:٤١ - 1396/01/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
اقدام آنکارا صادرات غلات از روسیه به ترکیه را متوقف کرد
مسکو - ایرنا - اقدام ناگهانی ترکیه در تبدیل تعرفه صفر درصدی غلات وارداتی از روسیه به 130 درصد، افزون بر احتمال بروز کندی در روند بازسازی روابط، شرایط شبه ممنوعیت را برای صادر کنندگان روسی در این بخش ایجاد کرده است.
 ١٩:٣٠ - 1396/01/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
جزئیات سفر روحانی به مسکو اعلام شد
رییس جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی ولادیمیر پوتین رییس جمهوری فدراسیون روسیه و در راس یک هیات عالیرتبه سیاسی و اقتصادی، روز دوشنبه به مسکو سفر می کند.
 ١٩:٢١ - 1396/01/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
ثروتمندترین کشورهای جهان کدامند؟
تحلیل مجله گلوبال فاینانس نشان می‌دهد بعضی از کوچکترین کشورهای جهان همچنان در صدر فهرست ثروتمندترین کشورهای جهان قرار دارند.
 ١٩:١٧ - 1396/01/04 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>