معرفی سفیر یا نمایندگی

اخبار > خوشرو در شورای امنیت: زنان قربانیان اصلی بحران های اخیر خاورمیانه و تحریم های ظالمانه هستند


  چاپ        ارسال به دوست

خوشرو در شورای امنیت: زنان قربانیان اصلی بحران های اخیر خاورمیانه و تحریم های ظالمانه هستند

دوشنبه 26 اردیبهشت 1396- غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد، در جلسه روز دوشنبه شورای امنیت سازمان ملل که با موضوع "خشونت جنسی علیه زنان در مناقشات" برگزار شد، سخنرانی کرد.  خوشرو در سخنانش با ابراز تاسف از بحرانهای اخیر در منطقه خاورمیانه که اشکال نفرت انگیزی به خود گرفته است، افزود: زنان در این منطقه با وحشتعظیمی که ناشی از اقدامات گروههای تروریستی و افراطی است، دست بهگریبان هستند. اقدامات این گروهها نیز به نوبه خود از تفکرات تکفیری آنهاالهام گرفته است. این گروهها بصورتی سازمان یافته و با استفاده ازروشهایی همچون برده داری، تجاوز جنسی و دیگر اشکال بهره برداریجنسی زنان را آماج ستمگری های خود قرار داده اند.
​خوشرو با اشاره به این که در یک فضای سرشار از ترس و تهدید،بیگانه هراسی و نژاد پرستی، زنان بصورت نخستین و مهمترین گروه قربانیاندر می آیند، گفت: هنگامی که زنان در معرض خطر خشونت جنسی قرار میگیرند نه تنها فرصت های امروز که فرصتهای پیشرفت اقتصادی و اجتماعیخود در آینده را نیز از دست می دهند.
​وی همچنین اعمال تحریم های ظالمانه بر علیه سایر کشورها را نیزنوعی از مجازات دسته جمعی علیه آحاد مردم آن کشورها دانست که به نقضآشکار حقوق اولیه انسانی کلیه گروههای اجتماعی و بویژه زنان در این کشورها منجر می شود.
​سفیر کشورمان با انتقاد از نحوه برخورد دوگانه جامعه بینالمللی با موضوعات زنان در خاورمیانه گفت: سیاست های رژیم اشغالگر اسرائیل علیهمردم فلسطین و ادامه محاصره ظالمانه غزه، نقض آشکار حقوق فلسطینیاناز جمله زنان فلسطینی است. وی همچنین در بخش دیگری از سخنرانی خود با اشاره به اوضاع اسفبار یمن افزود: زنان همچنان در معرض حملاتهوایی بی رحمانه در یمن هستند و بر اساس اطلاعات موثق، دو سال تهاجمائتلاف به رهبری سعودی به یمن منجر به کشته شدن بیش از ده هزار نفر غیرنظامی و مجروح شدن بیش از 17 هزار مردم غیر نظامی شده است که ازاین تعداد 1677 زن و 2260 کودک می باشند.


٢١:٣٦ - 1396/02/26    /    شماره : ٤٥٥١٣٥    /    تعداد نمایش : ٢٩١خروج
گالری تصاویر |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو