معرفی سفیر یا نمایندگی

اخبار > خوشرو: جامعه جهاني باید با توسل به زور و ارعاب مقابله كند.


  چاپ        ارسال به دوست

خوشرو: جامعه جهاني باید با توسل به زور و ارعاب مقابله كند.

چهارشنبه 30 فروردین 1396- آقاي غلامعلي خوشرو، سفير و نماينده دائم ايران نزد سازمان ملل متحد در جلسه مشورتي ائتلاف تمدن ها به تشريح وضعيت فعلي جهاني پرداخت و گفت: افراطي گري خشونت آميز خطرناك ترين پديده زمانه ماست. 

در اين جلسه كه عصر روز چهارشنبه ٣٠ فروردين ماه ٩٦ در نيويورك برگزار شد، خوشرو افزود: افراط گراها را مي توان به دو دسته اصلي تقسيم نمود: گروهي كه دست به اقدامات تروريستي مي زنند و معمولا فاقد قدرت رسمي هستند و از طريق شبكه سازي جهاني اقدامات خود را سازماندهي مي كنند. گروهي ديگر نيز دولت  هاي قدرتمند هستند كه از رويكردهاي افراطي حماكرده و اقدامات يكجانبه و مداخله جويانه انجام مي دهند و خود را محق مي دانند، چون قدرت دارند. برخورد اين دولت ها با فرهنگ ها، اديان، مردم و تمدن هاي ديگر تبعيض آميز و تحقير انگيز است. 
سفير كشورمان در ادامه صحبت هاي خود گفت: ين دو گروه يعني تروريست هاي جنايتكار و دولت هاي قدرتمند ولي غير مسئول هيچ كمكي به صلح جهاني نمي كنند بلكه چرخه خشونت و تخريب را به حركت در مياورند. ما بايد اين دايره معيوب را تغيير دهيم و افراطي گري را در همه اشكالش محكوم نموده و گفتگو  و احترام متقابل را بعنوان راهي براي ارتقاي صلح و ثبات و جلوگيري از خشونت و جنگ انتخاب نماييم . 
خوشرو سخنان خود را چنين جمع بندي نمود: همگي ما مي بايست گفتگو و مفاهمه را بعنوان روشي براي همزيستي با ديگران بر گرينيم و جامعه جهاني بايد همزمان با تهديد و كاربرد يكجانبه زور و نيز ترور و ارعاب بصورت جدي و  جمعي و مقابله كند. 


١٨:٤٥ - 1396/01/31    /    شماره : ٤٥٠٧٧٣    /    تعداد نمایش : ٣٣٤خروج
گالری تصاویر |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو