معرفی سفیر یا نمایندگی

اخبار > اولین جلسه مقدماتی برگزاری کنفرانس سازمان ملل متحد برای حمایت از حفاظت و بهره برداری پایدار از منابع آبها، دریاها و اقیانوسها


  چاپ        ارسال به دوست

اولین جلسه مقدماتی برگزاری کنفرانس سازمان ملل متحد برای حمایت از حفاظت و بهره برداری پایدار از منابع آبها، دریاها و اقیانوسها

اولین جلسه مقدماتی برگزاری «کنفرانس سازمان ملل متحد برای حمایت از اجرای هدف شماره 14 دستور کار 2030 برای توسعه پایدار : حفاظت و بهره برداری پایدار از منابع آبها، دریاها و اقیانوس ها برای توسعه پایدار» طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 27 و 28 بهمن ماه 1395 در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شد. 

این نشست دو دستور کار داشت: 1- گفتگو در مورد مباحث محتوایی اعلامیه سیاسی کنفرانس با عنوان "فراخوان برای اقدام و 2- بررسی پیشنهادهای ارائه شده از سوی دبیرکل سازمان ملل متحد در مورد عناوین محتوایی جلسات هفتگانه اجلاس فوق.
تاکید بر ضرورت اجرای هدف شماره 14 دستور کار 2030 به عنوان یک اولویت فوری و اجرای دستور کار 2030 به عنوان یک برنامه جامع، داشتن نگرش متوازن نسبت به ارکان سه گانه توسعه پایدار(ابعاد اقتصادی، اجتتماعی و زیست محیطی)، آموزش، آگاه سازی عمومی و همکاری در کلیه سطوح ملی، منطقه ای و بین المللی و اهمیت ظرفیت سازی برای کشورهای در حال توسعه موضوعات کلانی بودند که از سوی تعداد کثیری از شرکت کنندگان در اجلاس مورد تاکید قرار گرفت. نماینده کشورمان نیز در این نشست ضمن تاکید بر اهمیت جمهوری اسلامی ایران به بهره برداری و استفاده پایدار از منابع دریاها و اقیانوس ها در سطوح مختلف، بر نقش محوری نظام سازمان ملل متحد در جهت تحقق اهداف کنفرانس تاکید نمود.
براساس تصمیم اتخاذ شده در این نشست، متن اولیه مذاکراتی مربوط به اعلامیه سیاسی اجلاس اوایل دهه دوم اسفندماه 1395 از سوی روسای مشترک اجلاس(سنگاپور و پرتغال) تهیه و نشست مذاکراتی بعدی مربوط به آن نیز از 17 تا 19 اسفند ماه سالجاری در نیویورک آغاز خواهد شد. 
شایان ذکر است این اجلاس قرار است در سطوح مقامات عالیرتبه از 5 تا 9 ژوئن 2017 در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شود.


٠٣:٢٩ - 1395/11/29    /    شماره : ٤٤٠٤٧٨    /    تعداد نمایش : ٨٣٣خروج
گالری تصاویر |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو