معرفی سفیر یا نمایندگی

اخبار > اعلام همبستگی جنبش عدم تعهد با ایران در مقابل اقدامات یکجانبه امریکا علیه نهادها و شهروندان ایرانی


  چاپ        ارسال به دوست

اعلام همبستگی جنبش عدم تعهد با ایران در مقابل اقدامات یکجانبه امریکا علیه نهادها و شهروندان ایرانی

جمعه 22 بهمن 1395- دفتر هماهنگ کننده جنبش عدم تعهد در نیویورک امروز با صدور بیانیه ای حمایت و همبستگی خود با جمهوری اسلامی ایران را در قبال اقدامات تحمیلی و یکجانبه امریکا بویژه وضع تحریم های اخیر علیه چندین نهاد و شهروندان کشورمان اعلام کرد. در بیانیه رئیس دفتر این جنبش آمده است:


1-  جنبش عدم تعهد  در راستای موضع اصولی خود مبنی بر محکومیت هرگونه اعلام و یا وضع اقدامات تحمیلی یکجانبه علیه کشورهای عضو جنبش که بر خلاف منشور ملل متحد و حقوق بین الملل صورت می گیرد، تصمیم اتخاذ شده از سوی دولت ایالات متحده در روز سوم فوریه (15 بهمن ماه) در تحریم نمودن نهادها و اتباع جمهوری اسلامی ایران را مردود می داند.

2-  جنبش عدم تعهد ضمن محکومیت اقدام اخیر امریکا، حمایت قاطع خود از حاکمیت، تمامیت ارضی و استقلال سیاسی جمهوری اسلامی ایران را در راستای مصوبات اجلاس باندونگ اعلام می دارد. در این ارتباط دفتر هماهنگی جنبش بر لزوم احترام به حقوق بین الملل بویژه اصول و اهداف مصرحه در منشور ملل متحد و اعلامیه اصول حقوق بین الملل راجع به روابط و همکاری دوستانه بین کشورها بر اساس منشور تاکید می کند.

3-  جنبش عدم تعهد با اعلام حمایت و همبستگی با مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران در مردود دانستن این تحریم ها و در راستای مواضع اصولی خود از دولت ایالات متحده امریکا می خواهد از این چنین اقدامات تحمیلی که بر خلاف حقوق بین الملل بوده، دست کشیده و تحریم هایی را که برخلاف منشور ملل متحد و رویه ها و اصول حاکم بر روابط میان کشورها است و همچنین در تضاد آشکار با دیالوگ و فهم سیاسی میان ملتها است، لغو نماید.

4-  جنبش عدم تعهد به پایبندی جمهوری اسلامی ایران به اجرای کامل برجام ، که به تایید قطعنامه 2231  شورای امنیت رسیده است ، اذعان کرده و در این رابطه از کلیه  کشورها درخواست می کند که از اجرای برجام حمایت نموده و از انجام اقداماتی که اجرای تعهدات پذیرفته شده تحت برجام را تضعیف نماید، خودداری کنند.


١٧:٤٧ - 1395/11/22    /    شماره : ٤٣٩٣٠٣    /    تعداد نمایش : ١٧٥٧خروج
گالری تصاویر |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو